Sostinėje į kovą dėl išaugusių kainų stoja Pašilaičiai

2012 11 22

Šaltinis – Statybajums.lt (2011)

Šoktelėjus sąskaitoms už šildymą žmonių nepasitenkinimą kelia ne tik išaugę mokesčiai už šilumą, bet ir sostinės valdžios sprendimas sugriežtinti galimybę keisti namus administruojančias bendroves. Pasak gyventojų, naujoji tvarka nepalieka jiems teisės rinktis.

Sostinės Pašilaičių gyventojai, neapsikentę augančių sąskaitų už kitas paslaugas, nutarė susirasti naują namus prižiūrintį administratorių. Su šiuo sutarta, kad 10 daugiabučių kainos už priežiūra mažės kone perpus. Tačiau esą keisti administratorių leidimą išduoti turinti savivaldybė procesą vilkina, praneša „Panorama“.

Be to gyventojų atstovai tikina, kad jų keliu eiti norėtų dar bent kelios dešimtys daugiabučių. Tačiau savivaldybė netikėtai sugriežtino administratoriaus pakeitimo tvarką.

„Naujoji tvarka išėjimą pas kitą administratorių padaro beveik neįmanomą. Senoji tvarka buvo paprasta ir aiški, suprantama visiems. Ir lengvai įvykdoma. Net pagal seną tvarką mes esame neišleidžiami, o kiekviena diena prabūta pas senąjį administratorių mūsų 10 namų padaro 2000 lt nuostolių“,- „Panoramai“ teigė vilnietis Romas Pavolas.

Anksčiau suspėjusiems įteikti prašymus savivaldybė žada leidimus išduoti pagal senąją tvarką, naujiems prašytojams teks laikytis naujų taisyklių. Esą senoji tvarka buvo neskaidri – gyventojų parašai perkami, pasitaikydavo klastojimo atvejų.

„Ankstesnė tvarka buvo per daug demokratiška, neatsižvelgė į tai, kad gali atskiri piliečiai ar įmonės piktnaudžiauti šia tvarka. Dabar sprendimas privalės būti priimtas gyventojų susirinkime balsuojant, arba balsuojant raštu“, – aiškina Vilniaus savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Valdininkai tikina vien pernai gavę 160 prašymų keisti namą prižiūrinčia bendrovę. Tačiau dalis vėliau vėl grįžo pas senąjį administratorių.

Sostinėje teisę prižiūrėti daugiabučius turi trisdešimt įmonių, o konkuruodamos bendrovės suvilioję mažais paslaugų įkainiais juos vėliau   padidina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*


Why ask?